pani_stosia: (Default)
[personal profile] pani_stosia
Згадався оце річної десь давнини пост Роніна-Данильченка, де він, крім іншого, писав, як його дратує оце "наші діти воюють голі та босі, голодні". Ми, мовляв, воїни, захисники, а не республіка Шкід. Мене тоді накрило хвилею емпатії - ну й правда ж! Вони роблять нелегку і важливу справу, а до них, мов до бомженят недоглянутих. Ця жалість (з найкращими почуттями!) демотивує навіть більше, ніж "фашисти і каратєлі праклятиє", бо якщо ти "каратіль" - то тебе хоч і ненавидять, але бояться і поважають (для декого це те саме). Коли ж на тебе дивляться з жалістю, почуваєшся жалюгідним.

********

До чого я оце зараз згадала? До відвідин бабусі, яка мене дуже любить. Це наче якісь чари, сильніші за все вуду світу. Щойно я була самостійною, самодостатньою, розумною і сильною людиною, і раптом - вжух! - стою гола й боса, холодна й голодна, геть всіма обіжена і наскрізь больна. І оці ботіночкі, шо на мені - вони в мене одні, егеж. І практично повне позбавлення суб'єктності у кожній фразі: "Хто тобі підстриг оту чолку? Хто тобі купив такі штани? Тебе не обіжають? Хто тобі сказав так зробити/навчив/показав/надоумив?"

Пиляяять! (подумки) А вголос: Бабусь, я доросла і давно сама купую собі штани. І чолку мені стрижуть у парикмахерській так, як я замовлю. Бо якщо мене стригтимуть не так, як я хочу, я до них більше не піду. І ніхто мене не обіжає, не той в мне характер, щоб мене обіжали, а я би те терпіла. І так далі. Бабуся наче вірить, а наче й ні. Але заспокоюється - здається, з онукою все гаразд. Але на наступні відвідини повториться те саме.

************

Так шо хотіла сказать, шановний читачу.
А хто вам купив оці штани, га? І чи вас не обіжають там?

Date: 2017-05-20 06:36 am (UTC)
ksyuhin_i_ya: (Default)
From: [personal profile] ksyuhin_i_ya
Грр! Ненавижу оце "не ображають?".

Profile

pani_stosia: (Default)
pani_stosia

October 2017

S M T W T F S
123 4567
8910111213 14
15161718192021
22232425262728
293031    

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 12:26 am
Powered by Dreamwidth Studios